هنر عکاسی تبلیغاتی

10 / 10
از 1 کاربر
هنر عکاسی تبلیغاتی در واقع در نمایش بهترین جلوه از کالا و خدمات می باشد ، عکس تبلیغاتی بیانگر تمام جزئیات و مشخصات کالا می باشد که در عکاسی صنعتی نیز نمایان عکاسی مهم ترین تک عنصر کمپین های تبلیغاتی است ، در حالی که ممکن است کپی رایترها ساعت ها برای تولید یک عنوان چشم نواز وقت صرف کنند و مزایای یک محصول را کپی کنند و توضیح دهند ، این عکس است که در ابتدا بیننده را جذب میکند ، همچنین آخرین چیزی است که بیننده معمولا پس از ورق زدن به خاطر می سپارد ، عکس های تبلیغاتی ممکن است در بیلبوردهای تبلیغاتی و مجلات ، پوسترها و آگهی ها استفاده شوند ، این عکس ها ممکن است تصاویر ساده از یک محصول و یا یک مدل یا حتی گرافیکی با ترکیب پیچیده و استفاده از جدیدترین تکنیک های پس از تولید شرکت تبلیغ شده را در راس امور نشان دهند ، در هر یک از این حالات ، برنامه ریزی بسیار حیاتی است .
جلسه استراتژی
عکاس تبلیغاتی با یک نشست استراتژی به منظور مطلع کردن مشتری با توضیحاتی مختصر ، ریسک درصد غافلگیری او را در زمان تحویل عکس نهایی کاهش می دهد ، عکاس باید در مورد هدف شرکت در رابطه با تبلیغ محصول و نوع تصویری که آنها در نظر دارند و پیامی که می خواهند از طریق این عکس تبلیغاتی منقل شود ، به خوبی توجیه شود .
مارک شولتز ( Marc Schultz ) ، عکاس مشهوری که مشتریان او از جمله IKEA، L’Oreal, Bang & Olufsen وشرکت دوربین های کانن هستند ، می گوید :
اگر مشتریان بتوانند با برخی از راهنمایی های بصری درباره ی همان چیزی که می خواهند در عکس خود به آن دست یابند من را حمایت کنند، برای من تفاوت قابل مشاهده ای خواهد داشت. من به این قضیه پی برده ام که اغلب شما می توانید با یک مشتری برای مدت زمان طولانی در مورد آن چیزی که می خواهد عکسش به تصویر بکشد بحث کنید، اما شما هرگز نمی تواند به وضوح  تصویری ذهنی مشخصی از هدف او برای عکس را درک کنید .
این موضوع وقتی اهمیت ویژه ای پیدا می کند که شما با آژانس های تبلیغاتی و مشتری ها کوچکتر کار می کنید ، در حالی که سازمان های بزرگتر معمولایک کارگردان هنری برای نظارت و راهنمایی عکاس اعزام می کنند ، که اغلب درمورد مشتریان با بودجه محدود صدق نمیکند. خیلی از افراد به مهارت ها وخلاقیت عکاس برای گرفتن عکس درست که در جلسه استراتژی به آن پرداخته شده ، دلگرم می شوند .
ترجمه : زهرا پور اسدی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :